Kurser - Kolding-Vejen

Kolding-Vejen

Viden i bevægelse

  •  
     
    Bækkenbundshold for mænd
    Start: 12.01.18
    fredag 09:00
    Jette Overgaard Christiansen
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  • @navn
     
    Efterfødselstræning
    Start: 15.01.18
    mandag 09:45
    Louise Beck
    Rødding, Klinik for Fysioterapi, Rødding
  • @navn
     
    Efterfødselstræning
    Start: 09.04.18
    mandag 09:45
    Louise Beck
    Rødding, Klinik for Fysioterapi, Rødding
  • @navn
     
    Fysio-Pilates
    Start: 12.01.18
    fredag 08:00
    Jette Overgaard Christiansen
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  • @navn
     
    Indisk dans
    Start: 22.01.18
    mandag 19:00
    Krishni Gobinesan
    Kolding, Brændkjærskolen
  •  
     
    Jazzband Kolding
    Start: 04.01.18
    torsdag 19:30
    Anders Kjerkegaard
    Kolding, Kolding Musikskole
  •  
     
    Keramik
    Start: 09.01.18
    tirsdag 19:00
    Lone Rask
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  •  
     
    Keramik
    Start: 10.01.18
    onsdag 09:00
    Lone Rask
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  •  
     
    Keramik
    Start: 08.01.18
    mandag 19:00
    Lone Rask
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  • @navn
     
    Kinesisk for begyndere
    Start: 16.01.18
    tirsdag 17:00
    Ying Chen
    Vejen, Østerbyskolen
  • @navn
     
    Kinesisk madlavning
    Start: 27.01.18
    lørdag 10:00
    Ying Chen
    Vejen, Østerbyskolen
  • @navn
     
    Knipling og broderi
    Start: 08.01.18
    mandag 13:30
    Emma Jacobsen
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  •  
     
    Kolding Kammerkor
    Start: 15.01.18
    mandag 19:00
    Hedvig Dobias
    Kolding, Nicolai
  •  
     
    Mandhatten
    Start: 10.01.18
    onsdag 19:00
    Jørgen Andersen
    Kolding, Kolding Musikskole
  • @navn
     
    Moderigtig Syning
    Start: 16.01.18
    tirsdag 18:30
    Aase Bertelsen
    Vejen, Knudepunktet
  •  
     
    Pileflet
    Start: 22.02.18
    torsdag 18:00
    Jane Enemark
    Vejen, Østerbyskolen
  •  
     
    Pileflet
    Start: 09.04.18
    mandag 19:00
    Jane Enemark
    Vamdrup, Ødis Sogneskole
  • @navn
     
    Ryghold
    Start: 15.01.18
    mandag 11:00
    Louise Beck
    Rødding, Klinik for Fysioterapi, Rødding
  • @navn
     
    Ryghold
    Start: 09.04.18
    mandag 11:00
    Louise Beck
    Rødding, Klinik for Fysioterapi, Rødding
  • @navn
     
    SØVN
    Start: 16.01.18
    tirsdag 19:00
    Esben Ascanius Pedersen
    Vejen, Østerbyskolen
  • @navn
     
    Turist- og begynderfransk
    Start: 10.01.18
    onsdag 17:15
    Britta Nordly
    Vejen, Østerbyskolen
  • @navn
     
    Yoga for begyndere
    Start: 09.04.18
    mandag 08:30
    Louise Beck
    Rødding, Klinik for Fysioterapi, Rødding
  • @navn
     
    Yoga for begyndere
    Start: 15.01.18
    mandag 08:30
    Louise Beck
    Rødding, Klinik for Fysioterapi, Rødding
 

Er startet

  • @navn
     
    Aqua rytmik
    mandag 12:00
    Karen Andersen
    Kolding, Slotssøbadet
  • @navn
     
    Aqua rytmik
    mandag 13:00
    Karen Andersen
    Kolding, Slotssøbadet
  • @navn
     
    Efterfødsels træning
    onsdag 10:00
    Kristina L. Hvidbjerg
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Fit før fødslen
    fredag 09:30
    Kristina L. Hvidbjerg
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Fysio-pilates
    onsdag 09:00
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Fysio-Pilates
    fredag 08:00
    Jette Overgaard Christiansen
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  •  
     
    Glas
    tirsdag 19:00
    Lone Rask
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  • @navn
     
    Guitar for begyndere
    tirsdag 16:00
    Vahan Sudoyan
    Vejen, Østerbyskolen
  • @navn
     
    Historie
    onsdag 14:00
    Jørn Buch
    Rødding, Røddingcentret
  • @navn
     
    Jagt
    torsdag 19:00
    Tommy Jessen
    Vamdrup, Vester Vamdrup Skole
  •  
     
    Keramik
    onsdag 19:00
    Lone Rask
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  •  
     
    Keramik
    onsdag 09:00
    Lone Rask
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  • @navn
     
    Klaverundervisning
    mandag 10:00
    Mette Baden
    Kolding, KUC (Kolding Kommunes Uddannelsescenter)
  • @navn
     
    Pilates
    mandag 16:30
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Pilates for mænd
    mandag 17:30
    Jytte Germansen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  • @navn
     
    Ryghold
    tirsdag 16:00
    Lars M. Nielsen
    Brørup, Brørup Fysioterapi og Træning APS
  •  
     
    Studiekreds litteratur
    mandag 09:30
    Georg Bendix
    Rødding, Rødding Højskole
  •  
     
    Træning for brystopererede kvinder
    mandag 15:00
    Lykke Isaksson
    Vejen, FYSIOVEJEN
  •  
     
    Yoga
    torsdag 16:45
    Lone Ellegaard
    Brørup, Brørup Foreningshus
  •  
     
    Yoga
    torsdag 15:00
    Lone Ellegaard
    Brørup, Brørup Foreningshus
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.